Dlaczego należy regularnie
czyścić klimatyzację i wymieniać filtr?

Czyste powietrze w kabinie to podstawa komfortu i bezpieczeństwa podróżowania. Warto zatem zadbać o sprawność układu klimatyzacji i wentylacji z pomocą specjalistów Autoryzowanych Serwisów Volkswagena, którzy fachowo przeprowadzą usługę serwisowania oraz wymiany filtra kabinowego.

Poznaj ofertę

Bezpieczeństwo i komfort jazdy

Samochód pozostawiony na słońcu nagrzewa się nawet do 60°C, a wysoka temperatura w jego kabinie wpływa na czas reakcji oraz uczucie zmęczenia kierowców. Sprawny układ klimatyzacji obniża temperaturę, a także osusza powietrze wewnątrz auta, zmniejszając ryzyko parowania szyb i tym samym polepszając widoczność podczas chłodniejszych pór roku.

Czyste powietrze

Sprawny układ klimatyzacji i wentylacji oczyszcza powietrze z pyłków roślin, bakterii i wirusów. Oryginalne filtry Volkswagen pozwalają na przepuszczanie jedynie powietrza wolnego od pyłów oraz szkodliwej sadzy, a filtr antyalergiczny, oprócz warstwy węgla aktywnego, jest uzupełniony o powłokę bioaktywną, która zatrzymuje alergeny, zmniejsza wilgotność oraz nieprzyjemne zapachy w kabinie samochodu.

Dłuższa sprawność układu klimatyzacji

Serwisowanie klimatyzacji wydłuża jej sprawność i wydajność dzięki regularnemu smarowaniu sprężarki oraz profesjonalnej diagnostyce, na którą składa się pomiar temperatury osiąganej przez klimatyzację oraz kontrola skraplacza i szczelności przewodów.

Czy wiesz, że...

...możesz cieszyć się bezpieczną i bezawaryjną jazdą, znając najważniejsze fakty na temat Twojego Volkswagena? Dzięki poradom naszych specjalistów dowiesz się, w jaki sposób przebiegają procesy w samochodzie i poznasz metody na unikanie uszkodzeń jego elementów podczas podróży.

Pamiętaj, że...

...sprawność Twojego Volkswagena zależy również od tego, jak dbasz o niego na co dzień. Poznaj wskazówki ekspertów dotyczące prawidłowej jazdy oraz właściwego korzystania z funkcji samochodu, aby zapobiegać szybszemu zużywaniu się części i zapewnić długą żywotność podzespołom auta.

Czy wiesz, że...

  • filtr kabinowy służy do odseparowania zanieczyszczeń z zewnątrz przed dostaniem się do wnętrza pojazdu,
  • gęstość i jakość zastosowanych materiałów filtrujących przy budowie oryginalnego filtra Volkswagen pozwala przepuścić tylko powietrze wolne od pyłów oraz szkodliwej sadzy,
  • filtr z węglem aktywnym działa jak bariera, zatrzymując szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy,
  • filtr antyalergiczny (szczególnie polecany), oprócz filtra oraz węgla aktywnego jest uzupełniony o warstwę bioaktywną, która zatrzymuje alergeny,
  • serwis klimatyzacji wraz z wymianą filtra kabinowego zaleca się przeprowadzać raz w roku.

Pamiętaj...

  • parkuj w cieniu — wybierz miejsce osłonięte przed słońcem i skróć czas potrzebny na ochładzanie samochodu przed wyruszeniem w trasę. W pełnym słońcu samochód może nagrzewać się nawet do 60°C. W takiej temperaturze zmniejsza się skupienie i szybkość reagowania kierowcy,
  • przewietrz wnętrze auta przed ruszeniem — latem schładzaj wnętrze samochodu, otwierając okna lub drzwi na 2‑3 minuty przed odjazdem, aby zapewnić sobie dobre warunki do szybkiego reagowania podczas jazdy i odciążyć sprężarkę klimatyzacji,
  • ustawiaj odpowiednią temperaturę — zwróć uwagę na to, aby różnica temperatur między tą we wnętrzu samochodu a zewnętrzną nie przekraczała od 5 do 8°C.

Wybierz najbliższy Autoryzowany Serwis Volkswagena na poniższej mapie i sprawdź cenę usługi

Wpisz miasto

Wpisz swoje imię i podaj numer telefonu,

a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h.

Pozostawienie przez Ciebie danych i wysłanie formularza oznacza Twoją zgodę na skontaktowanie się Tobą w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania i przekazanie Tobie szczegółów informacji, o które pytasz, z użyciem telefonu dotyczących umówienia wizyty serwisowej. Oddzwonimy do Ciebie, zweryfikujemy Twoje dane i potwierdzimy Twoje zainteresowanie uzyskaniem informacji od nas. Podanie Twoich danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do obsługi zapytania. Następnie Twoje zapytanie, jeśli się zgodzisz, przekażemy do realizacji do wybranego przez Ciebie Autoryzowanego Dealera lub Partnera Serwisowego marki Volkswagen („Preferowany Dealer”).

Administratorem przekazanych nam danych jest Volkswagen Group Polska sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (61-037), ul. Krańcowa 44 wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu – Nowe Miasto i Wilda, VIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000327143, NIP 782-24-63-563, REGON 301062169 (VGP) oraz jeśli się zgodzisz także Preferowany Dealer, działający na zasadzie współadministrowania.

W każdej chwili możesz cofnąć swoją zgodę i zrezygnować z otrzymania informacji podczas rozmowy informując konsultanta Centrum Informacji lub Preferowanego Dealera o rezygnacji z dalszego kontaktu w tym zakresie (utrata zainteresowania ofertą będzie dla nas jednoznaczna z cofnięciem Twojej zgody w zakresie tego zapytania) Jeśli wyrazisz dodatkowe zgody, możesz je cofnąć poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej www.vw-group.pl/pl/formularz-cofniecia-zgod albo bezpośrednio w kontakcie z VGP lub z Autoryzowanym Dealerem / Autoryzowanym Partnerem Serwisowym marki Volkswagen.

Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych poniżej.

MOŻESZ UDZIELIĆ TAKŻE DODATKOWYCH ZGÓD CELEM MARKETINGU PRZYSZŁEGO
(ZGODY SĄ OPCJONALNE I DOBROWOLNE, A ICH UDZIELENIE LUB ODMOWA SĄ NIEZALEŻNE OD OBSŁUGI TWOJEGO ZAPYTANIA)

Chcę otrzymać od VGP w/w informacje handlowe i marketingowe poprzez:

Zobacz więcej

Dowiedz się wraz z Tomkiem, jak czyste powietrze
w kabinie zwiększa komfort i bezpieczeństwo podróżowania

Bestsellery oficjalnego sklepu Volkswagena

Poznaj produkty, które cieszą się największą popularnością wśród fanów marki Volkswagen. Dopasuj samochód do swoich potrzeb i zyskaj najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Sprawdź koszt i szczegóły usługi w najbliższym Autoryzowanym Serwisie Volkswagena

Poznaj ofertę

Kompleksowa
i korzystna oferta

Promocyjne Pakiety Przeglądów dla samochodów używanych to pełna kontrola i przewidywalność kosztów serwisowania w wybranym przez Ciebie pakiecie.

korzystna oferta

Kompleksowa
i korzystna oferta

Promocyjne Pakiety Przeglądów dla samochodów używanych to pełna kontrola i przewidywalność kosztów serwisowania w wybranym przez Ciebie pakiecie.

korzystna oferta