Dlaczego należy wymieniać
olej w skrzyni biegów DSG?

Zlecając wymianę oleju w skrzyni DSG Autoryzowanemu Serwisowi Volkswagena, masz pewność właściwie przeprowadzonej usługi oraz wykorzystania jakościowych i dopasowanych do Twojego samochodu produktów.

Poznaj ofertę

Dłuższa żywotność skrzyni biegów DSG

Regularna wymiana oleju w skrzyni DSG pozytywnie wpływa na jej wydajność oraz stan techniczny, przedłużając żywotność tego podzespołu w Twoim aucie.

Utrzymanie odpowiednich parametrów pracy

Zadaniem oleju w skrzyni DSG jest odpowiednie smarowanie, przenoszenie obciążeń oraz odprowadzanie ciepła. Jego wymiana jest więc niezbędna do utrzymywania właściwego funkcjonowania smarowanych elementów i unikania ich usterek.

Oczyszczanie skrzyni biegów z zanieczyszczeń

Olej w skrzyni biegów ulega starzeniu, bo podczas jazdy poddawany jest działaniu wysokich temperatur i procesów chemicznych. Wymiana oleju zapewnia utrzymanie jego odpowiednich parametrów, a także wydłuża trwałość skrzyni biegów.

Czy wiesz, że...

...możesz cieszyć się bezpieczną i bezawaryjną jazdą, znając najważniejsze fakty na temat Twojego Volkswagena? Dzięki poradom naszych specjalistów dowiesz się, w jaki sposób przebiegają procesy w samochodzie i poznasz metody na unikanie uszkodzeń jego elementów podczas podróży.

Pamiętaj, że...

...sprawność Twojego Volkswagena zależy również od tego, jak dbasz o niego na co dzień. Poznaj wskazówki ekspertów dotyczące prawidłowej jazdy oraz właściwego korzystania z funkcji samochodu, aby zapobiegać szybszemu zużywaniu się części i zapewnić długą żywotność podzespołom auta.

Czy wiesz, że...

…regularna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów DSG:

  • wydłuża żywotność tego podzespołu,
  • utrzymuje odpowiednie parametry pracy,
  • oczyszcza skrzynię z zanieczyszczeń.

Pamiętaj, że...

…korzystając na co dzień ze skrzyni biegów DSG należy:

  • unikać ruszania z pełną mocą, odczekać chwilę przed ruszaniem w przypadku ujemnej temperatury powietrza, a przez pierwszych kilka kilometrów jechać płynnie, nie korzystając z wysokich obrotów silnika,
  • zmieniać przełożenia (między P, R, N a D) tylko po całkowitym zatrzymaniu samochodu, unikać, stojąc w korku, przełożenia z D na N lub P,
  • w przypadku jazdy w górach, na zjazdach wybierać manualny tryb zmiany biegów i dobierać przełożenia do prędkości obrotowej silnika – tzw. „hamowanie silnikiem” pozwoli uniknąć ciągłego korzystania z pedału hamulca,
  • przestrzegać zaleceń serwisowych i zlecać serwis skrzyni DSG Autoryzowanym Serwisom Volkswagena.

Wybierz najbliższy Autoryzowany Serwis Volkswagena na poniższej mapie i sprawdź cenę usługi

Wpisz miasto

Wpisz swoje imię i podaj numer telefonu,

a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h.

Pozostawienie przez Ciebie danych i wysłanie formularza oznacza Twoją zgodę na skontaktowanie się Tobą w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania i przekazanie Tobie szczegółów informacji, o które pytasz, z użyciem telefonu dotyczących umówienia wizyty serwisowej. Oddzwonimy do Ciebie, zweryfikujemy Twoje dane i potwierdzimy Twoje zainteresowanie uzyskaniem informacji od nas. Podanie Twoich danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do obsługi zapytania. Następnie Twoje zapytanie, jeśli się zgodzisz, przekażemy do realizacji do wybranego przez Ciebie Autoryzowanego Dealera lub Partnera Serwisowego marki Volkswagen („Preferowany Dealer”).

Administratorem przekazanych nam danych jest Volkswagen Group Polska sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (61-037), ul. Krańcowa 44 wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu – Nowe Miasto i Wilda, VIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000327143, NIP 782-24-63-563, REGON 301062169 (VGP) oraz jeśli się zgodzisz także Preferowany Dealer, działający na zasadzie współadministrowania.

W każdej chwili możesz cofnąć swoją zgodę i zrezygnować z otrzymania informacji podczas rozmowy informując konsultanta Centrum Informacji lub Preferowanego Dealera o rezygnacji z dalszego kontaktu w tym zakresie (utrata zainteresowania ofertą będzie dla nas jednoznaczna z cofnięciem Twojej zgody w zakresie tego zapytania) Jeśli wyrazisz dodatkowe zgody, możesz je cofnąć poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej www.vw-group.pl/pl/formularz-cofniecia-zgod albo bezpośrednio w kontakcie z VGP lub z Autoryzowanym Dealerem / Autoryzowanym Partnerem Serwisowym marki Volkswagen.

Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych poniżej.

MOŻESZ UDZIELIĆ TAKŻE DODATKOWYCH ZGÓD CELEM MARKETINGU PRZYSZŁEGO
(ZGODY SĄ OPCJONALNE I DOBROWOLNE, A ICH UDZIELENIE LUB ODMOWA SĄ NIEZALEŻNE OD OBSŁUGI TWOJEGO ZAPYTANIA)

Chcę otrzymać od VGP w/w informacje handlowe i marketingowe poprzez:

Zobacz więcej

Zobacz, jak Natalia skonfrontowała zasłyszane opinie na temat
wymiany oleju DSG ze zdaniem profesjonalisty!

Bestsellery oficjalnego sklepu Volkswagena

Poznaj produkty, które cieszą się największą popularnością wśród fanów marki Volkswagen. Dopasuj samochód do swoich potrzeb i zyskaj najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Sprawdź koszt i szczegóły usługi w najbliższym Autoryzowanym Serwisie Volkswagena

Poznaj ofertę

Kompleksowa
i korzystna oferta

Promocyjne Pakiety Przeglądów dla samochodów używanych to pełna kontrola i przewidywalność kosztów serwisowania w wybranym przez Ciebie pakiecie.

korzystna oferta

Kompleksowa
i korzystna oferta

Promocyjne Pakiety Przeglądów dla samochodów używanych to pełna kontrola i przewidywalność kosztów serwisowania w wybranym przez Ciebie pakiecie.

korzystna oferta